Çocukları yaz okuluna göndermeyi düşünen aileler yüksek rakamlarla karşılaştı

Meltem GÜNAY

Okulların kapanmasına 1.5 aydan az kalmışken aileler yaz aylarında çocukları için yaz okullarını incelemeye başladı. Voleybol, basketbol, futbol, tenis gibi spor etkinliklerinin yanı sıra drama, eğitici oyunlar, tiyatro, yabanca dil gibi etkinlikleri de kapsayan yaz okullarının fiyatları ise aile bütçesini sarsıyor. Aileler şimdi ne yapacaklarını çözmeye çalışıyor.

İŞTE BAZI YAZ OKULLARI VE KAMPLARININ FİYATLARI

Galatasaray Spor Okulu’nun yaz okulu, üç hafta olarak seçilirse tam gün 12 bin 750 lira. Buna 2 bin 200 lira da yemek parası ekleniyor. Tercihiniz bir haftalık ise ücret 4 bin 250 lira olarak belirlendi. Buna 750 lira da yemek ücreti ekleniyor. Bir hafta yarım gün tercih ettiğinizde ise ödeyeceğiniz ücret 3 bin lira, üç hafta yarım gün seçeneğinde ise fiyat 7 bin lira olarak belirlendi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yaz okulu fiyatları da açıklandı. Üç hafta süren yaz okulunun ücreti tam gün için 13 bin lira olarak açıklanırken yarım gün ücreti 8 bin 750 lirayı buluyor. Fenerbahçe Koleji Yaz Okulu’nun üç haftalık fiyatı ise nakitte 8 bin 500 lira kredi kartında ise 9 bin 500 lira olarak belirlendi. Fiyata öğle yemeği dahil servis ise ücretin dışında.

Modafen&Black Wings Yaz Okulu’nun bir haftalık ücreti erken kayıtta 3 bin 700 lira olarak belirlenirken, 9 haftalık ücret 24 bin 500 lira. Fiyatlara yemek ücreti dahil. Bir haftalık yarım gün ücreti ise 2 bin 250 lira.

Okyanus Koleji yaz okullarında ise 4 haftalık tam gün ücreti 10 bin 500 lira, 4 haftalık yarım gün ücreti ise 6 bin 300 lira olarak belirlendi.

Geleceğe Dönüş Spor Külübü’nün ise 1 haftalık ücreti 3 bin 750 lira +KDV olarak belirlendi. 9 haftalık yaz okulunun ücreti ise 27 bin+KDV. Fiyatlara yemek dahil ama servis ücreti dahil değil.

Arı Okulları’nın iki haftalık yaz okulu ücreti ise 6 bin 950 lira olarak açıklandı.

Geleceğin Yıldızları Yaz Okulu ise Uludağ ve Alaçatı da olmak üzere iki ayrı yerde kamp düzenliyor. Temmuz ayında Uludağ’da yapılacak 9-16 yaş arası çocuklara yönelik doğa ve gençlik kampının iki haftalık fiyatı 31 bin 750 lira. Alaçatı Sörf Kampı’nın beş günlük fiyatı ise 27 bin 900 lira.

Aqua Yaz Okulu’nda ise 4 haftalık olarak düzenlenen yaz okullarının fiyatları 11 bin 500 TL.

Enka Spor Kulübü yaz okulları fiyatlarının bu ayın 15’inden sonra açıklanacağını belirtirken, Kültür Koleji yaz okulu fiyatları da henüz belirlenmedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir