Oral, “Hizmetlerimizi engelleyemeyecekler”

AK Parti’nin gücünü Türk Milletinden aldığını ifade eden Yalova’nın Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Ülkemiz ve milletimize hizmet etmemizi hiçbir güç engelleyemeyecek. Türkiye Yüzyılı, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlamıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve arkadaşları tarafından kurulan AK Parti’nin Türk demokrasisi ve milli irade açısından olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan Başkan Oral, “22. Kuruluş yıl dönümünü dolduran AK Parti, siyaset tarihimizin ezberini bozmuştur. Türk Milleti, geçen 22 yıl içinde huzur, güven ve istikrarın yanında yer almıştır” diye konuştu.

14 Ağustos 2001’de Recep Tayyip Erdoğan genel başkanlığında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin günümüze kadar 7 genel, 4 yerel, 3 Anayasa halkoylaması, 2 cumhurbaşkanlığı olmak üzere 16 seçimi kazandığını ifade eden Başkan Oral, “Biz güncümüzü milletimizden alıyoruz. Milletimizden aldığımız güçle ülkemize hizmet ediyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişimiyle emellerine ulaşamayanlar bugün ekonomimiz üzerinde oyunlar oynayarak hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar. Ama başaramayacaklar. İçten ve dıştan gelen her türlü saldırılara rağmen AK Parti, Türkiye’nin teminatıdır” ifadesini kullandı.

“Türkiye, dünyanın umudu oldu”

AK Parti’nin kurulduğu günden itibaren dünyadaki mazlumlarına arka çıkarak, yetimin hakkını koruduğunu kaydeden Başkan Oral, “Türkiye sadece İslam Aleminin değil, dünyadaki tüm mağdur ve mazlum halkların umududur. Türk Milleti de bu bilince sahiptir. Türkiye olarak, 2053 ve 2071 Türkiye’sini muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağımıza olan inancımız tamdır. Bu vesileyle; partimizin 22. kuruluş yıl dönümünü kutlarım. Bu kutlu hareketin; şehrimize, ülkemize ve dünyanın birçok noktasında Türkiye hakkında büyük ümitler taşıyan insanlara huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. – YALOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir