Kassam Tugayları’nın kritik komutanı şehit oldu! İntikamı alındı.

  • Haber7

Gazze’de 7 Ekim’den bu yana soykırım gerçekleştiren işgalci Siyonist İsrail’e karşı Filistinli mücahitler direnişlerini sürdürüyor.

Filistin siyasi hareketi Hamas’ın askeri kanadı olan Kassam Tugayları’nın komutanları arasında bulunan Mervan İsa, geçtiğimiz pazar günü işgalci İsrail tarafından Gazze’nin Nuseyrat bölgesine düzenlenen saldırıda şehit edildi.

Kassam Tugayları lideri Muhammed Deif’in sırdaşı, sağ kolu ve aynı zamanda komutan yardımcısı olduğu belirtilen Mervan İsa, bir tünel girişine düzenlenen hava saldırısında adını şehitler kervanına yazdırdı.

ABD VE İSRAİL SALDIRIYI DOĞRULADI

İşgalci ordu sözcüsü Daniel Hagari, Pazartesi akşamı düzenlediği basın toplantısında bombalamanın görüntülerini yayınlayarak, “Hala saldırının sonuçlarını değerlendiriyoruz ve henüz nihai onayı almadık” açıklamasında bulundu. Hagari, “Cumartesi ve Pazar arasındaki gece, İsrail Silahlı Kuvvetleri ve Şin Bet’in ortak operasyonuyla, savaş uçakları Gazze’nin merkezinde, Nuseyrat bölgesinde üst düzey Hamas yetkililerine ait bir yer altı sahasını vurdu” dedi. Tünelde Mervan İsa ve Ebu Tama’nın bulunduğunu söyleyen Hagari, bölgede herhangi bir esirin olmadığını öne sürdü.

Saldırıyla ilgili açıklamada bulunan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Mervan İsa’nın şehit edildiğini teyit etti. Sullivan, Beyaz Saray basın toplantısında “Hamas’ın üç numarası Mervan İsa geçen hafta İsrail operasyonunda öldürüldü. Geri kalan üst düzey liderler Hamas tünel ağının derinliklerinde saklanıyor ve onlar için de adalet gelecek. Bunu sağlamaya yardımcı oluyoruz.” diye konuştu.

ASKERİ YAPILANMADA KRİTİK ROL OYNADI

Gazze İslam Üniversitesi mezunu olan Mervan İsa, 2017 yılında Gazze Şeridi’ndeki mülteci kamplarındakiKassam Tugayları’nın başına geçti. Askeri sistem ve taktiklerle ilgili Kassam Genel Komutan Muhammed Deif’e raporlar sunarak Kassam Tugayları’nın askeri gelişiminde ve yapılanmasında önemli rol oynadı.

7 Ekim’de başlatılan Aksa Tufanı Harekatı’nın planlayıcıları ve uygulayıcıları arasında olduğu öğrenilen Mervan İsa’nın Kassam Tugayları’nın stratejik akıl hocalarından biri olduğu ifade ediliyor.

İSRAİL’İN KORKULU RÜYASI: GÖLGE ADAM

Siyonistler tarafından ‘gölge adam’ olarak tanımlanan Mervan İsa, işgalci İsrail’in korkulu rüyası olduğu belirtiliyor.

İşgalci İsrail’in en çok aradığı isimler arasında yer alan İsa, 2006’da Muhammed Deif ve diğer liderlerle yaptığı toplantı sırasında ve 2014 ile 2021 yıllarında evi Siyonist İsrail tarafından bombalandı ve bu saldırılarda kardeşi şehit edildi.

Yüzü 2011’den önce kamuoyunda bilinmiyordu ancak Gilad Şalit anlaşması kapsamında serbest bırakılan mahkumların kabulü sırasında ilk kez fotoğrafı çekildi.

KASSAM, İNTİKAMINI ALDI

Dün Siyonist İsrail, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Şifa Hastanesi’ne düzenlediği saldırıda siyonist askerlerle mücahitler arasında çıkan çatışmada 401. Tabur komutanı Rosh Ha’Ain öldürüldü.

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Daniel Hagari Filistinli mücahitlerin baskını sırasında 1 kayıp verdiklerini açıklamıştı. İsrail’in kaybının kimliği belli oldu. Gazze Şifa Hastanesi çevresindeki çatışmalarda 401. Tabur komutanı Rosh Ha’Ain‘in öldürüldüğü duyuruldu.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir