Mustafa Erdoğan’dan ‘İnci Taneleri’ ve ‘Dilber’ açıklaması! ‘Ülkenin dans konuşması hoşuma gidiyor’

Mustafa Erdoğan, kardeşi Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazdığı ve başrol oynadığı Kanal D’nin çok izlenen dizisi İnci Taneleri’ndeki Dilber karakterinin dans performansı hakkında konuştu.

İNCİ TANELERİ SON BÖLÜM…

“BU DANSI BÜTÜN MEMLEKET BEĞENDİ”

‘Aslı Şafak’la İşin Aslı’ programına konuk olan Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Erdoğan, “Dilber’in dansını nasıl buldunuz?” sorusuna, “Anadolu Ateşi’nden Elif Erol, Hazar Ergüçlü’yü eğitti. Elif çok eski dansçımızdır. Bu dansı bütün memleket beğendi, sadece ben değil” cevabını verdi.

“YILMAZ DÖKTÜRMÜŞ”

Kardeşi Yılmaz Erdoğan’a da destek veren Mustafa Erdoğan, “Buna pavyon dansı denmesi, daha dizi başlamadan eleştirilerin başlaması büyük bir saçmalıktı. Ankara karakterli bir dansın, yine Ankara’daki mekânlarda uygulanış biçimidir. Ülkenin dans konuşması da hoşuma gidiyor. Hazar Hanım da gayet başarılı. Fakat dizi izlenmeden garip garip şeyler söylenmesi hiç hoş değil. İnci Taneleri baştan aşağı incelenmesi gereken bir çalışma. Yılmaz döktürmüş. Gerçekten çok iyi. Pavyon ve eğlence mekanlarında yapılan şeylerin tavrını çok güzel vermiş” ifadelerini kullandı.

YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Azem Yücedağ’ın (Yılmaz Erdoğan) hayata tutunma hikayesini konu alan dizinin yeni bölümünün özeti şöyle:
Azem oğlu ile buluşmuştur. Ancak kavuşma anı, yıllardır hayalini kurduğu gibi geçmez. Cihan artık evde bıraktığı çocuk değil, bambaşka bir delikanlıdır. Azem oğluna, sadece onları ilgilendiren özel bir yerde özel bir buluşma teklif eder. Dilber cephesine ise, Azem’in Piraye ile yediği yemeğin magazin haberleri düşer. Konu herkes için karışık ve üzücü bir hale gelir.

Yönetmen koltuğunda Şenol Sönmez’in oturduğu, BKM imzalı İnci Taneleri dizisi, yeni bölümüyle perşembe günleri saat 20.00’de Kanal D’de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir